Co robić po studiach polonistycznych?

Polonistyka to kierunek, który nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Dzieje się tak, ponieważ jest kojarzony wyłącznie ze studiowaniem klasycznych dzieł literatury. Jednak w rzeczywistości program studiów kładzie nacisk na nowoczesne kompetencje, które są obecnie poszukiwane na rynku pracy.

Powodem, dla którego młodzi ludzie nie chcą iść na studia polonistyczne, jest obawa przed problemami ze znalezieniem pracy w przyszłości. Ta kojarzy się wyłącznie z etatem w redakcjach i wydawnictwach gazet, gdzie zarobki zazwyczaj nie są wysokie. Wiele osób przyszłość polonistów widzi też w szkołach, co nie brzmi zbyt atrakcyjnie dla pokolenia Z. Poza tym jest to również praca wymagająca posiadania wielu innych kompetencji. Takie perspektywy zatrudnienia zniechęcają wielu kandydatów.

Obecnie studia polonistyczne oznaczają znacznie szersze perspektywy zatrudnienia. Ich absolwenci nie są skazani na wykonywanie nudnej i mało płatnej pracy. Absolwenci tego kierunku są również chętnie zatrudniani w działach PR i marketingu dużych firm. Kompetencje zdobyte w trakcie studiów pozwalają również zdobyć pracę w agencjach reklamowych i domach mediowych.

Wszystko to sprawia, że młodzi ludzie przed wyborem studiów powinni uwzględnić takie kierunki jak filologia polska, studia na tym kierunku to również bloki zajęć, na których poruszane są takie zagadnienia, jak: podstawy reklamy, pr i copywriting.

Dzięki temu młody absolwent będzie mógł  bez problemu odnaleźć się na wymagającym rynku pracy. Ukończenie polonistyki pozwala pracować w modnych i perspektywicznych zawodach takich jak: copywriter, specjalista ds. social media, czy PR-u.

Przykładem uczelni, która kładzie nacisk na nowoczesne kompetencje w procesie kształcenia, jest Akademia Humanistyczno- Ekonomiczna w Łodzi. Jest to zasługa 25-letniego doświadczenia i profesjonalnej kadry, w której skład wchodzą praktycy. Dodatkowo atrakcyjna jest też lokalizacja. Miasto dynamicznie się rozwija, dlatego, warto rozważyć tu studia Łódź, to jeden z największych ośrodków akademickich. Wciąż wzrasta również liczba studentów będących tu na wymianie w ramach programu Erasmus. Już dziś zapoznaj się z pełną ofertą studiów i wybierz kierunek dla siebie! Szczegóły można znaleźć pod linkiem: www.ahe.lodz.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here