Dlaczego warto kupić Bitcoina

O kryptowalutach słyszał już praktycznie każdy, który jest zainteresowany różnymi formami inwestowania. Rynek kryptowalut jest coraz większy, jednocześnie ze względu na swoją zmienność i możliwość wysokich zwrotów prawdopodobnie w kolejnych latach będzie nadal wzrastał.

3 powody, dla których warto mieć Bitcoina

Na rynku kryptowalut jest obecnie blisko 10.000 projektów, które można kupić na giełdach. Od początku istnienia tego rynku jego niekwestionowanym liderem jest jednak Bitcoin, który w chwili obecnej po hossie na przełomie 2020/2021 jest w fazie akumulacji.

Właśnie dlatego przyjrzymy się dzisiaj wartościom, jakie niesie za sobą Bitcoin i jego posiadanie oraz spróbujemy odpowiedzieć na pytanie – czy warto kupować Bitcoina?

Jeżeli nie wiesz jeszcze, Jak kupić Bitcoina – sprawdź poradnik, który przygotował zespół BlogKrypto.pl – dowiesz się w nim zarówno, w jaki sposób podejść do zakupu swojej pierwszej kryptowaluty, jak i tego, na jakich giełdach go dokonać.

A teraz przejdźmy do 3 najważniejszych aspektów, które mogą zdecydować o tym, że Bitcoin w przyszłości będzie jeszcze droższy!

Bitcoin – ograniczona ilość

Bitcoin ma wbudowany kod ograniczający jego ilość do 21.000.000 (21 milionów) i nigdy nie będzie go więcej. W 2022 roku wydobyto już ponad 90% Bitcoinów, natomiast szacuje się, że ostatni BTC zostanie wydobyty w okolicach 2140 roku.

Jest on zatem aktywem, które nie jest inflacyjne, co w obliczu obecnej sytuacji i utraty wartości normalnych walut może okazać się kartą przetargową.

Co ciekawe – na świecie obecnie jest 56.000.000 (56 milionów) milionerów, co oznacza, że nie każdy milioner będzie posiadał Bitcoina. Podobnej sytuacji próżno szukać na rynku akcji, obligacji czy surowców. Złoto czy akcje firm może mieć każdy.

Bitcoin – anonimowość i łatwość przenoszenia

Konflikt na Ukrainie pokazał nam dobitnie, jak łatwo w ciągu sekundy stracić dorobek całego życia. W przypadku sytuacji kryzysowej przeniesienie swoich aktywów (walut, złota, srebra, czy innych kosztowności) za granicę może okazać się bardzo trudne.

Aby przenieść Bitcoina w dowolne miejsce na świecie wystarczy nam portfel sprzętowy (urządzenie wielkości klasycznego pendrive’a) lub… własna pamięć.

Istnieją bowiem portfele wirtualne, do których dostęp uzyskujemy wpisując ciąg 12 lub 24 wyrazów. Możesz zatem przechować w głowie cały swój dobytek, przenieść go na drugi koniec świata i wypłacić w dowolnym kantorze kryptowalutowym.

Bitcoin wzrost wartości – cyfrowe złoto

Ostatnia kwestia jest niemal oczywista – Bitcoin i kryptowaluty są aktywami, na których możemy zarobić. Historia pokazała, że nawet najprostsza strategia tj. zakup, przechowanie i powrót na rynek po 5-10 latach daje niesamowite stopy zwrotu.

To przyciąga oczywiście fanów szybkich pieniędzy, natomiast w chwili obecnej rynek kryptowalut jest na zupełnie innym poziomie niż kilka lat temu. Podstawy kryptowalut powinien znać każdy, kto ma ochotę spróbować swoich sił na tym rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here