Hurtownia wina - dobierz swoje idealne wino.

Picie wina jest tradycją, która w Polsce zaczyna powoli się odradzać. Większość z nas ma niewielką wiedzę o szczepach winorośli, a tym bardziej o wine pairing. Wybierając się na zakupy warto stawiać na dobre sklepy albo duże renomowane hurtownie. W tych ostatnich zatrudniani są pracownicy, których wiedza na temat tego szlachetnego trunku jest naprawdę imponująca. Hurtownia wina to naprawdę idealne miejsce na zakupy dla tych, którzy potrzebują dużych ilości butelek, a wiedzę na temat tego szlachetnego trunku mają bardzo małą.

Co warto wiedzieć o winie?

Wino czerwone to trunek, który znany był już w starożytności. W krajach, które mają długie tradycje winiarskie (Niemcy, Włochy, Francja) uprawiane są między innymi popularne szczepy:
pinot noir. Wina z tej odmiany mają owocowy aromat. Pachną truskawkami, malinami i wiśniami;
cabernet souvingon. Najbardziej charakterystyczną nutą win z tej odmiany jest smak czarnych porzeczek;
merlot. Wina mają wyraźne aromaty jagód, śliwek i wiśni.

Wina czerwone podaje się w temperaturze pokojowej. Idealnie jest rozlać je do dość dużych kieliszków. Dzięki temu wystarczy w kieliszkach miejsca, aby wino czerwone w pełni uwolniło cały swój bukiet. Historia win białych także sięga czasów starożytnych. Najbardziej popularne białe szczepy winorośli to:
riesling. Odmiana pochodzi z Niemiec, a ściślej z doliny rzeki Ren. Odmiana lubi chłodny klimat. Produkowane są z niej wina wytrawne i słodkie;
chardonnay. Odmiana bardzo szlachetna, spotykana w każdym kraju, w którym znajdują się winnice;
chenin blanc. Odmiana pochodząca z Francji. Obecnie spotykana głównie w winnicach położonych w dolinie rzeki Loary, w RPA, Australii i Nowej Zelandii.
Wina białe podaje się schodzone, ale w żadnym wypadku nie można ich podać bezpośrednio po wyjęciu z lodówki. Informacji o temperaturze podawania win, ale też o sztuce łączenia ich z potrawami powinien nam udzielić sprzedawca w sklepie lub hurtowni. W największych hurtowniach win organizowane są różnego rodzaju szkolenia i konferencje, na których można poszerzyć swoją wiedzę o tym szlachetnym trunku.

Niemal na każdym kontynencie już od czasów starożytnych wino było popularnym trunkiem. Obecnie jest mnóstwo rodzajów białego i czerwonego wina. Dostępne jest także wino różowego. W dobrych hurtowniach win kupić można nie tylko wina z europejskich winnic, ale także wina z Nowego Świata. W tych największych klienci mają do wyboru wina pochodzące z największych regionów winiarskich. Do tego klienci mogą wybrać wina z różnych przedziałów cenowych.

Po wino na każdą okazję i dla każdej osoby zapraszamy do hurtowni wina Faktoria Win a la Carte.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here